Neden Turuncu?
Rengim mavidir aslında, “Mavi bir renk değil huydur bende” dizeleri sanki benim için… Ajans adı seçerken illa bir renk olsun istedim, ilk göz ağrım mavi kapılmıştı, iletişimin, sıcaklığın, sempatinin rengi turuncu idi. Çok düşünmedim.

Neden horoz?
Ama logoda çok düşündüm. İlla hayvan olacak. Kedi seviyorum ama yer gök kedi logosu, tilki seviyorum, çağrıştırdıkları bana yakın değil. Horoz öyle mi? Boyuna bosuna bakmadan cesaretle ortamlara dalan, gösterişi seven, yeri gelince kavga etmekten çekinmeyen, gürültücü, bir yandan da paylaşımcı, iyi kalpli bu hayvan ve (kızıl yıldıza da benzeyen) turuncu ibiği, logomuz oldu.

Kim kim çalışıyoruz?
Freelance ama uzun yıllardır bir arada olduğum en yenisiyle 6 senedir birlikte çalıştığımız çok yaratıcı insanlarla çalışıyorum. Bir görsel yönetmen, bir art direktör, bir metin yazarı, bir web uygulama/yazılımcısı ve ben. Bazen genişlesek de as takım bu.

MİNİ TARİHÇE

2003’de kurulduk:
2003-2005 Nature Zeytinyağı, Semerkand Yapı, Doğa Holding/ kurumsal kimlik, fuar çalışmaları, Bilim ve Gelecek Dergisi/yayıncılık, Barnat Nöralterapi Dergisi/yayıncılık. Hekimlerle çalışmaya Barnat ile başladık.

İlk PR müşterimiz, bugün de beğendiğimiz işler 2005’te.
2005/Essporto Health &Fitness Club/basın iletişimine başladık ve firmanın bütün kurumsal kimliğini hazırladık. Bunca yıl geçmesine rağmen, hâlâ en beğendiğim broşür, Essporto’ya yaptığımız.

Onyedi bize birçok sektörle buluşturdu.
2006-2010/ONYEDİ Gençlik Dergisini yayımlamaya başladık. Dergiyle beraber Nivea, Lipton, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Özen Film ile lise öğrencilerine yönelik projeler yaptık.

Kozmetik/güzellik sektörüne giriş…
2007/Neomed firması/Restylane, idBare Minerals, MD Formulation, Guinot gibi markaların tam hizmet ajansı olarak medikal/kozmetik sektörüne girdik.
Ardından: EKS Dış Ticaret, Akay Gelinlik, Ghetto World Music Club, Kuark Elektronik, Naturamed, Lotis Pharma, TPRECD, ONEP Klinik, Prof. Dr. Akın Yücel gibi birçok firma/hekim için içerik üretimi, sosyal medya, basın iletişimi, tasarımı yaptık. Basının güçlü olduğu, sosyal medyanın henüz varlık göstermediği, baskılı işlerin pek çok yapıldığı yıllardı.

Sosyal medya çalışmaları:
2016’da ONEP Klinik’le başladık, sağlık sektöründe birçok hekim, üretici, ithalatçı firma ile devam ettik.

Dergiler devam:
2017/PLASTICUS Dergisini yayımlamaya başladık. Logosundan tüm tasarımı, içeriği, baskısına kadar biz yaptık.
2020/VEGA Dergisini yayımlamaya başladık. Bu derginin de her bir şeyi, dağıtım dahil bizim emeğimizle hazırlanıyor. Vega’yı çok seviyoruz.